Bize Ulaşın
Cruiser PS-28
Cruiser PS-28N
Genel Bilgi Dizayn ve Güvenlik Teknik Özellikler Ekipmanlar Teknik Dökümanlar
PS-28 Cruiser Dizayn ve Güvenlik
Kurum İçi Araştırma, Tasarım ve İmalat
Genel Bilgi
Genel Bilgi

PS-28 Cruiser kendinden destekli alttan kanat ve geleneksel kuyruk kısmına sahip olacak şekilde tasarlanmış, çift kişilik ve full metal bir uçaktır.

Uçağın burun tipi üç tekerlekli sabit bir iniş takımı vardır.

Uçak, CS-LSA yönetmeliğine göre EASA tarafından düzenlenmiş tip sertifikasına sahip olup, Avrupa ve diğer bölgelerde, LSA kategorisindeki operasyonlar için onaylanmıştır.

Kanatlar
Kanatlar

Kanatlar bir ana full metal kirişe ilave olarak, bir arka kiriş ile gövdeye bağlanmış ve 6 adet emniyet pimi ile uçağın gövdesine sabitlenmiştir. Her kanatta 57 litre kapasiteli iki yakıt deposu yer almaktadır. Ayrıca her kanatta her biri 10 kg yük kapasiteli benzersiz kilitlenebilir saklama bölmesi bulunmaktadır.

Kanat uçları buzlanma riskine karşı karbon-cam kompozit malzemeden üretilmiştir. Her iki kanat, firar kenarlarında elektrik takatiyle çalışan flap ve kanatçıklarla donatılmıştır. Bununla birlikte sağ kanatçık ayrıca elektrikli yalpa trim ile donatılmıştır. Pozisyon ve strobe ışıkları kanat uçlarına yerleştirilmiştir.

Dikey Stabilize
Dikey Stabilize

Uçak kuyruk ünitesi, dikey stabilize, istikamet dümeni, yatay stabilize ve üzerinde yunuslama trimi bulunan irtifa dümeninden oluşmaktadır.

Gövde
Gövde

Gövde geleneksel yarı monokok, full metal bir yapı olarak tasarlanmıştır. Kokpit bölgesini oluşturan sabit ve hareketli gövde bölümleri kompozit malzemeden üretilmiştir. Ana iniş takımı doğrudan gövdeye, ön iniş takımı ise uçağın firewall kısmına monte edilmiştir.

Kokpit
Kokpit

PS-28 Cruiser, LSA kategorisindeki en geniş ve ergonomik kokpite sahiptir. Kokpit, öne doğru açılan bir kanopi ve iki yan sürgülü pencereye sahiptir. Tüm pencereler pleksiglastan yapılmış olup, pilot koltuklarının arkasında geniş bir bagaj bölmesi bulunmaktadır.

Kokpit, tüm saatleri 3 ayrı panelde tutan bir gösterge paneli ile donatılmıştır. Kokpitte iki tarafta bulunan kumanda ve pedallar, her iki koltuktan da uçağın kontrol edilebilmesini sağlamaktadır. Gaz kolu orta panelde bulunmakta olup, tekerlek frenleri ise ayarlanabilir pedallar vasıtasıyla kontrol edilmektedir.

Havada Güvenli ve Sağlam

Tamamen metal yapı, seçilmiş malzemeler ve üretiminde yer alan modern süreçler sayesinde PS-28 Cruiser, yıllarca yoğun kullanıma uygun, sağlam, güvenli ve güvenilir bir uçaktır. Uçağınızı formda tutmak yerine uçmaya odaklanabilmeniz için sık ve aktif olarak uçulacak şekilde tasarlanmıştır.

PS-28/PS-28N Cruiser Yetkili Satıcısı
Avian Havacılık A.Ş. , Cruiser Aircraft Group S.R.O. tarafından üretilen tüm hava araçlarının Türkiye satışı konusunda tek yetkili firmadır. Tüm teknik detaylar, sipariş işlemleri ve teslimat koşulları hakkında bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz