Bize Ulaşın
Cruiser PS-28
Cruiser PS-28N
Genel Bilgi Dizayn ve Güvenlik Teknik Özellikler Ekipmanlar Teknik Dökümanlar
PS-28N Cruiser Dizayn ve Güvenlik
Şirket içi Araştırma, Dizayn ve Üretim
Genel Bilgi
Genel Bilgi

PS-28N Cruiser, orijinal ve köklü PS-28 Cruiser uçağının önemli ölçüde geliştirilmiş versiyonudur. PS-28N Cruiser, yaklaşık 700 ayrı versiyon yenileme ile imal edilmiş operasyonel filosundan edinilen deneyime dayanarak tasarlanan Night VFR kabiliyeti sayesinde daha konforlu bir uçuş deneyimi sunarken, daha az bakıma ihtiyaç duyması sebebiyle de operasyon maliyetini asgariye indirmektedir. Tüm bu özellikleriyle PS-28N Cruiser, dünya çapındaki uçuş eğitim organizasyonlarının ihtiyaçları için en ideal çözümü sunmaktadır.

PS-28 Cruiser kendinden destekli alttan kanat ve geleneksel kuyruk kısmına sahip olacak şekilde tasarlanmış, çift kişilik ve full metal bir uçak olmakla birlikte, daha iyi bir motor soğutma performansına sahiptir.

Uçağın burun tipi üç tekerlekli sabit bir iniş takımı vardır.

PS-28N Cruiser, EASA CS-LSA yönetmeliğine göre VFR Gündüz ve Gece operasyonları için EASA tarafından düzenlenmiş tip sertifikasına sahiptir.

Olağanüstü tasarımı ve tamamen metal yapısı sayesinde, yorulma testlerine toplam gövde ömrü, 11000 uçuş saatine kadar uzatılmıştır. Uzun dayanıklılık, düşük bakım ve işletme maliyetleri, konforlu ve ferah kokpiti ve üstün uçuş karakteristiğinin birleşimiyle, Uçuş Kulüpleri ve Uçuş Eğitim Organizasyonları için ideal çözümler sunmaktadır.

Kanatlar
Kanatlar

Kanatlar bir ana full metal kirişe ilave olarak, bir arka kiriş ile gövdeye bağlanmış ve 6 adet emniyet pimi ile uçağın gövdesine sabitlenmiştir. Her kanatta 57 litre kapasiteli iki yakıt deposu yer almaktadır. Ayrıca her kanatta her biri 10 kg yük kapasiteli benzersiz kilitlenebilir saklama bölmesi bulunmaktadır.

Kanat uçları buzlanma riskine karşı karbon-cam kompozit malzemeden üretilmiştir. Her iki kanat, firar kenarlarında elektrik takatiyle çalışan flap ve kanatçıklarla donatılmıştır. Bununla birlikte sağ kanatçık ayrıca elektrikli yalpa trim ile donatılmıştır. Pozisyon, iniş ve strobe ışıkları kanat uçlarına yerleştirilmiştir.

Dikey Stabilize
Dikey Stabilize

Uçak kuyruk ünitesi, dikey stabilize, istikamet dümeni, yatay stabilize ve üzerinde yunuslama trimi bulunan irtifa dümeninden oluşmaktadır. İrtifa dümeni üzerinde bulunan elektrikli trim sayesinde uçak ileri seviyede yunuslama stabilitesi kazanmıştır. Ayrıca irtifa dümeni, uçağın daha iyi kontrol edilebilirliği ve kontrol kuvvetlerinin dengesi için bir balance tab ile de donatılmıştır.

Gövde
Gövde

Gövde geleneksel yarı monokok, full metal bir yapı olarak tasarlanmıştır. Kokpit bölgesini oluşturan sabit ve hareketli gövde bölümleri kompozit malzemeden üretilmiştir. Ana iniş takımı doğrudan gövdeye, ön iniş takımı ise uçağın firewall kısmına monte edilmiştir.

Kokpit
Kokpit

PS-28 Cruiser, LSA kategorisindeki en geniş ve ergonomik kokpite sahiptir. Kokpit, öne doğru açılan bir kanopi ve iki yan sürgülü pencereye sahiptir. Tüm pencereler pleksiglastan yapılmış olup, pilot koltuklarının arkasında geniş bir bagaj bölmesi bulunmaktadır.

Kokpit, tüm saatleri 3 ayrı panelde tutan bir gösterge paneli ile donatılmıştır. Kokpitte iki tarafta bulunan kumanda ve pedallar, her iki koltuktan da uçağın kontrol edilebilmesini sağlamaktadır. Gaz kolu orta panelde bulunmakta olup, tekerlek frenleri ise ayarlanabilir pedallar vasıtasıyla kontrol edilmektedir.

Telsiz vericisi ve trim kontrolü levye üzerinde bulunan düğmeler vasıtasıyla kontrol edilmektedir. PS-28N Cruiser ayrıca yeni nesil elektronik flap kontrollerine sahiptir.

 

Havada Güvenli ve Sağlam

Tamamen metal yapı, seçilmiş malzemeler ve üretiminde yer alan modern süreçler sayesinde PS-28N Cruiser, yıllarca yoğun kullanıma uygun, sağlam, güvenli ve güvenilir bir uçaktır. Uçağınızı formda tutmak yerine uçmaya odaklanabilmeniz için sık ve aktif olarak uçulacak şekilde tasarlanmıştır.

PS-28/PS-28N Cruiser Yetkili Satıcısı
Avian Havacılık A.Ş. , Cruiser Aircraft Group S.R.O. tarafından üretilen tüm hava araçlarının Türkiye satışı konusunda tek yetkili firmadır. Tüm teknik detaylar, sipariş işlemleri ve teslimat koşulları hakkında bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz